Etiketler

,


Kavram ve Algoritmalarıyla Temel Veri Madenciliği | Gökhan Silahtaroğlu

Kavram ve Algoritmalarıyla Temel Veri Madenciliği - Gökhan SilahtaroğluÜniversite yıllarımda ufkumu açan ve veri madenciliği üzerine yoğun bir ilgi duymamı sağlayan, değerli hocam Göhkan Silahtaroğlu‘nun 2008 yılında çıkarttığı “Kavram ve Algoritmalarıyla Temel Veri Madenciliği” kitabını veri madenciliği hakkında fikir sahibi olmak isteyenlere öneririm.

Kitap içersinde benimde üniversite yıllarında geliştirdiğim veri madenciliğine ait algoritmaların kaynak kodları mevcut.

link : http://www.idefix.com/kitap/kavram-ve-algoritmalariyla-temel-veri-madenciligi-gokhan-silahtaroglu

Kitap Açıklaması:

Bu eserde, hemen her disiplin tarafından çeşitli amaçlar için kullanılan veri madenciliği konusu teknik açıdan incelenmiş ve literatürde adı sıkça geçen algoritmalara ilişkin çözümlü örnekler verilmiştir; algoritmaların çalışma ilkeleri ve kaba (pseudo) kodları verilerek incelenmiş olup kitabın sonunda da VB.NET diliyle yazılmış program arayüzleri ve gerçek kodları sunulmuştur.

“Veri Madenciliği” adlı bu eserimiz bu alanda araştırma yapan veya yazılım geliştirmek isteyenlere yol gösterici nitelikte olup ayrıca üniversitelerimizde verilen “Veri Madenciliği” dersleri için bir ders kitabı olma özelliğindedir.
Eserde, ayrıca, biri ticari diğeri açık kaynak kodlu olmak üzere iki ayrı yazılım tanıtılmıştır.

Eserimizi, veri madenciliği konusuna giriş yapmak isteyen, bu konudaki algoritmaları öğrenmek isteyen veya yazılım geliştirmek isteyen tüm araştırmacı ve öğrencilerimize öneririz..